top of page

Czyszczenie Filtrów DPF/FAP i Katalizatorów

 

Oferujemy usługę czyszczenia i regeneracji filtrów cząstek stałych DPF, FAP, SCR/AdBlue oraz katalizatorów do pojazdów osobowych, ciężarowych, dostawczych, budowlanych, rolniczych i w autobusach.

 

 

30.png
Urządzenie FH2

 

Urządzenie Szwajcarskiego producenta FFSolution służące do dwudrożnego czyszczenia wodnego filtrów cząstek stałych typu DPF, FAP oraz katalizatorów tradycyjnych DOC oraz AdBlue SCR.

Car only.jpg
Cechy urządzenia FH2

 

  • Czyści filtry DPF i katalizatory DOC oraz SCR wszystkich marek, ze wszystkich modeli, wszystkich typów

  • Usuwa 98,5% sadzy i popiołu z filtra DPF

  • Czas czyszczenia 30-45 minut dla samochodów osobowych, 60-90 minut dla samochodów ciężarowych

  • Efektywność czyszczenia bliska 99%

  • Nie wymaga rozcinania, modyfikacji ani spawania filtra

  • Brak cząstek stałych unoszących się w powietrzu podczas czyszczenia filtra

Präsentation1.jpg
Ekologia - Dbamy o Środowisko

 

Urządzenie FH2 uzyskuje duży wydatek wody, nawet gdy filtry w urządzeniu są już częściowo zabrudzone. Dodatkowo woda w urządzeniu jest filtrowana przez cały czas, a nie tylko w trakcie samego procesu czyszczenia. Urządzenie czyści filtry na zasadzie impulsowego podania wody o bardzo dużym wydatku oraz sprężonego powietrza raz z jednej, raz z drugiej strony filtra lub katalizatora. FFSolution wykonał badania rentgenowskie oraz za pomocą mikroskopu elektronowego filtra DPF przed oraz po czyszczeniu. Usunięciu uległo 98,5% sadzy i popiołu. Jednocześnie nie zanotowano żadnych negatywnych zmian w strukturze wkładu filtra DPF. Procedura czyszczenia jest bezpieczna dla środowiska, a sam proces odbywa się w obiegu zamkniętym urządzenia.

Po zakończonym procesie czyszczenia urządzenie suszy filtr powietrzem o temperaturze 90C. Podczas procesu suszenia wyświetlana jest wartość przeciwciśnienia filtra DPF. Po zakończeniu suszenia, urządzenie automatycznie schładza filtr i dokonuje finalnego pomiaru przeciwciśnienia wyrażonego w mbarach. Przed procesem czyszczenia można także wykonać test przeciwciśnienia dla późniejszego porównania wartości przeciwciśnienia przed oraz po czyszczeniu. Urządzenie drukuje protokół z takiego pomiaru. 

bottom of page